Sahiplerinden habersiz kargo kutusuna atlayan kedi binlerce kilometre seyahat etti

ABD’de bir kedi, Utah’taki evinden kilometrelerce ötedeki California eyaletine yanlışlıkla girdiği bir kargo kolisinde seyahat etti.

Sahiplerinden habersiz kargo kutusuna atlayan kedi binlerce kilometre seyahat etti
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.04.2024
A+
A-

Galeana isimli kedinin Nisan ayı başında kaybolmasının ardından geniş çaplı arama çalışmaları başlatıldı. Kedinin ailenin kargo paketlerinden birine kimsenin fark etmediği bir sırada girdiği anlaşıldı. Yaklaşık bir hafta sonra ise bir Amazon çalışanı tarafından kurtarıldı. Günlerce aç ve susuz kalmasına rağmen kedinin sağlık durumu iyi. Kedinin sahibi Carrie Clark, Utah’taki KSL TV kanalına yaptığı açıklamada, kedisinin kutuları çok sevdiğini söyledi.

Amazon çalışanı kediyi, çelik burunlu iş ayakkabısının da bulunduğu bir kutunun içerisinde fark etti. Daha sonra kedi veterinere götürüldü.

Kedinin mikroçipi sayesinde Carrie Clark’ın iletişim bilgilerine ulaşıldı.

Kediyi tedavi eden veteriner Clark’a ulaşarak durumu aktardı.

Clark, “İlk başta veterinere inanmadım. Bunun kötü bir şaka olduğunu düşündüm” dedi.

Clark ve kocası, kedilerine kavuşmak için Utah’tan California’ya yaklaşık bin 600 km uçtu.

Galeana’nın kendilerini görmesinin ardından yaşadığı mutluluğu dile getiren Clark, “Bizi görür görmez titremeyi bıraktı. Kucağıma alır almaz da rahatladı. İnanılmaz bir kavuşmaydı” dedi.

Kutunun kenarlarından birindeki delik, kedinin hava almasını sağladı. İyi hava koşulları nedeniyle sıcaklık ya da soğukluk da onu kötü etkilemedi.

Clark kedi sahiplerine “Lütfen mikroçip taktırmayı ihmal etmeyin” tavsiyesinde bulundu ve “Amazon kutularınızı da üç-dört kez kontrol edin” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.