Bayraktar TB3’ten bir adım daha! Tam 295 saat uçuş gerçekleşti

Yerli ve milli Bayraktar TB3 31. test uçuşunu da başarıyla tamamladı. Baykar, resmi sosyal medyasından o uçuşu paylaştı. Paylaşımda toplam uçuşun 295 saat olduğu belirtildi. İşte detaylar…

Bayraktar TB3’ten bir adım daha! Tam 295 saat uçuş gerçekleşti
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.04.2024
A+
A-

Yerli ve milli Bayraktar TB3’te 31. test uçuşu da başarıyla gerçekleşti. Baykar resmi sosyal medyasından uçuşu paylaştı.

Bayraktar TB3, 31. uçuş, Yüksek İrtifa Sistem Tanımlama ve Performans Uçuş testi de tamamlandı. Toplam Uçuş süresi ise 295 saat olarak açıklandı.

İşte Baykar’ın sosyal medyadan o paylaşımı;

Türk Havacılığının Altın Çağı 🥇#BayraktarTB3 ✈️⚓️🚀

✅ 31. Uçuş | Yüksek İrtifa Sistem Tanımlama ve Performans Uçuş Testi
☁️ Toplam Uçuş: 295 saat

✅ 31st Flight | High-Altitude System Identification and Performance Flight Test
☁️ Flight Duration: 295 Hours… pic.twitter.com/pPwAxCAUwR

— BAYKAR (@BaykarTech) April 25, 2024

AKINCI 12’DEN VURDU

“Öte yandan Baykar bir diğer paylaşımında Gökte Bayraktar AKINCI Denizde Albatros-T İDA Aselflir-500 ile gerçekleşen hareketli deniz hedefi atışlarını başarıyla tamamlandı” paylaşımında bulundu.

Bayraktar TB3'ten bir adım daha! Tam 295 saat uçuş gerçekleşti

İLK KEZ TEKNOFEST’TE SERGİLENDİ

Bayraktar TB3 SİHA, Cumhuriyetimizin 100. yılını taçlandırmak için 3 büyük şehirde düzenlenen TEKNOFEST kapsamında 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda TEKNOFEST İstanbul’da ilk kez halka açık olarak sergilendi. Ardından Ankara ve İzmir’de yapılan TEKNOFEST’lere de katıldı.

100. YILDA VATANDAŞLA BULUŞTU

Kanatları katlanabilir yapıda tasarlanan Bayraktar TB3 SİHA ve Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar KIZILELMA, daha önce dünyanın ilk SİHA gemisi olarak adlandırılan TCG Anadolu’nun uçuş güvertesinde İstanbul ve İzmir’de sergilendi. Cumhuriyetimizin 100. yılı nedeniyle yapılan törenlerde de TCG Anadolu’nun uçuş güvertesindeki yerlerini alan Bayraktar TB3 ve KIZILELMA’yı yüz binlerce vatandaş ziyaret etti.

TCG ANADOLU’DAN İLK UÇUŞ 2024’TE

Bayraktar TB3 SİHA, katlanabilen kanat yapısıyla TCG Anadolu gibi kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip dünyadaki ilk silahlı insansız hava aracı olacak. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3 için 2024 yılı içinde TCG Anadolu gemisinde testlere başlanmasını planladıklarını açıklamıştı. Bayraktar TB3’ün sahip olacağı kabiliyetler bu sınıftaki insansız hava araçları açısından da önemli bir yenilik olacak. Görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olacak milli SİHA, bu sayede çok uzun mesafelerden kumanda edilebilecek. Böylece keşif-gözetleme, istihbarat ve taşıdığı akıllı mühimmatlar ile taarruz görevlerini deniz aşırı hedeflere karşı icra ederek Türkiye’nin caydırıcı gücünde çarpan etkisi yapacak.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.