ABD’li mevkidaşı ile işbirliğini görüştü

ABD Ticaret Bakanı Gina Raimondo, ABD-Türkiye Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile görüşme gerçekleştirdi.

ABD’li mevkidaşı ile işbirliğini görüştü
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.12.2023
A+
A-

EKONOMİ SERVİSİ – Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, dün Bolat’ı telefonla arayarak yeni görevi dolayısıyla tebrik eden ABD Ticaret Bakanı Gina Raimondo, Türkiye-ABD ticaret ilişkilerini geliştirmek için yakın işbirliği kurmak istediğini, bu kapsamda ön plana çıkan tüm hususları birlikte görüşmeye hazır olduğunu ifade etti.

ABD Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada ise görüşmede havacılık, dijital ekonomi ve enerji alanlarında devam eden işbirliğinin değerlendirildiği belirtildi. Raimondo ve Bolat’ın havacılık, dijital ekonomi ve enerji alanlarında devam eden işbirliğini görüştüğü belirtilen açıklamada, Raimondo’nun ABD’nin yeşil teknolojisinin ortak iklim değişikliği hedeflerine katkıda bulunma potansiyelini vurguladığı ifade edildi.

Açıklamada, Raimondo’nun, ABD Ticaret Bakanlığının gelecek yıl mayıs ayında İstanbul’da gerçekleşecek en büyük ticaret konferansı “Trade Winds”e de değindiği ve Bakan Bolat’ı bizzat görüşmek üzere Washington DC’ye davet ettiği kaydedildi.
Bolat da tebrik telefonu için teşekkür ederek işbirliğinin geliştirilmesi için bazı temel hususların altını çizdi.
ABD ile Türkiye arasındaki ticaret hedefinin yakalanması için çaba gösterildiğini ancak bu noktada ihracatçı sektörlerin beklentileri bulunduğunu aktaran Bolat, bunlar arasında ABD pazarına girişte çelik, alüminyum, tekstil ve konfeksiyon sektörlerinin karşılaştığı sorunların çözülmesinin öncelikli olduğunu belirtti.

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.